SR SUNTOUR Epicon LOD - přestavba na olejové mazání

Jakou vidlici koupit? RS Suntour, Rock Shox, Fox. Jak si sám repasovat vidlici a tlumič? Jak vyměnit olej ve vidlici.
Odpovědět
jan_007

SR SUNTOUR Epicon LOD - přestavba na olejové mazání

Příspěvek od jan_007 » pon 21. led 2019 15:27:48

Vzhledem ke stáří náplní jsem se rozhodnul vidlici repasovat a předělat na olejové mazání, připadalo mi že vidlice už jde značně ztuha a má tendenci zadrhávat, jak rozdělat vidlici najdete na youtube, je tam mraky návodů.

- po rozdělání jsem všechno pořádně očistil a vysušil, na vyčištění jsem použil cyklostar (cyklisté znají), mazivo tam skoro nebylo
- do tlumící patrony jsem nalil 80ml oleje s viskozitou 5W Fork Star, výrobce sice doporučuje 10W, já měl 5W a výsledek je dobrý.
- do vzduchové patrony jsem nalil motorový olej 20W-30 10ml, někdo dává 15ml, mě to pěkně maže i s 10ml
- do každé nohy vidlice jsem zespodu nalil 40ml motorového oleje 5W30, jiný jsem neměl, někdo doporučuje 10W
- ještě jsem vyměnil původní kroužky za molitanové, koupené za pár korun z Ebaye z číny, kroužky jsem nechal pěkně nasáknout olejem aby mazaly.

A jaký je výsledek?
Vidlice chodí lépe než když byla nová, má hladký chod, při jízdě to bylo hodně poznat.
Doporučuji ještě před odpouštěním tlaku z vidlice si tlak poznamenat a pak nafoukat na stejný.
Přikládám i tabulku s návodem a s tlaky podle váhy jezdce
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Odpovědět