Bikepark Peklák / Pardubický kraj

Bikeparky a singletrailová centra, recenze a zkušenosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
woodman
Administrátor fóra
Příspěvky: 64
Registrován: úte 15. led 2019 22:05:01

Bikepark Peklák / Pardubický kraj

Příspěvek od woodman »

Bikepark Peklák

Lokalita: Pardubický kraj
WWW: https://www.peklak.cz/bike-park/
Vstupné: https://www.peklak.cz/bike-park/cenik/

Popis:
Bike park Peklák začal vznikat na jaře roku 2012 na svazích Ski areálu Peklák a v jeho okolí. Bike park vybudovala společnost Eko Bi s.r.o. za významné podpory Města Česká Třebová. Na výstavbě se podílí i velké množství dobrovolníků, kteří přispěli jak materiálně, tak i fyzickou prací. Park by nemohl vzniknout bez laskavého svolení soukromých vlastníků lesů přes které trasy vedou – děkujeme.

V našem Bike parku pro Vás máme připraveny tratě různých obtížností, od černých pro zkušené downhill ridery, červené technické tratě vhodné pro hravé jezdce se spoustou skoků (objízdných) a klopených zatáček a modré pro širokou veřejnost zvládající alespoň základy jízdy v terénu. Plán tratí naleznete zde. Pokud nemáte vhodné kolo, za malý peníz Vám nabízíme služby naší půjčovny, kde pro Vás máme připraveny sjezdová kola a integrální přilby.

Současná podoba tratí není konečná, další tratě a technické prvky budou postupně doplňovány. Vaše případné náměty na vylepšení a připomínky nám prosím posílejte na mail: bikepark@peklak.cz (citace ze stránek bikeparku)


Máme připraveno 7 tratí různých obtížností.

Modré tratě – snadné, určené všem kteří si chtějí tento sport vyzkoušet.
Mechovka – naše nejvyhlazenější a trať – bez výrazných kořenů, se spoustou lávek a vysypaných zatáček. Dolní část je prudší, dá se objet přes sjezdovku.
Rodeo – naše druhá úroveň, ideální pro jezdce kteří již zvládají Mechovku a chtějí zkusit něco náročnějšího, zkušení jezdci si na ní užijí spoustu zábavy.

Červené tratě – vyšší náročnost pro již zkušenější jezdce, plné skoků a překážek (vše objízdné).
Malinovka– jedna z našich závodních tratí, v horní části zpevněná, následuje přescesťák (největší skok této trati – objízdný), po lesní pasáži další menší přescesťák, klopka, wallride, tobogán klopenek, rockgarden, mega dřevěnná klopka, výjezd na sjezdovku, hned zpátky do lesa malým posíláčkem, schody, peklácká rokle a dva finálové skoky – 800m metrů na kterých se nebudete ani chvíli nudit.
Korida– hravá náročnější trať se slavným skokem Mr. Shit a velkým mega přescesťákem. V dolní části se napojuje na Rodeo.
Airline – plná poletů přímo po sjezdovce, napojuje se na Malinovku.
Černé tratě – tratě nejvyšší náročnosti, pro velmi zkušené jezdce.

Rolling Stones – náročná závodní trať, v horní části zpevněná, přes menší skok se rovnou dostanete do nejprudší pasáže Rock Kurve, poté motanice lesem s několika skoky, další prudká pasáž, mostek, přescesťák, paletovka, další skok , následně se napojíte na trať Rodeo.
Rockn´Roll – méně agresivní než Rolling Stones, v horní části zpevněná, střední prudší část v dolní části již jednodušší.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět