Bikepark Kopřivná / Moravskoslezský kraj

Bikeparky a singletrailová centra, recenze a zkušenosti
Odpovědět
Uživatelský avatar
woodman
Administrátor fóra
Příspěvky: 64
Registrován: úte 15. led 2019 22:05:01

Bikepark Kopřivná / Moravskoslezský kraj

Příspěvek od woodman »

Bikepark Kopřivná

Lokalita: Moravskoslezský kraj, Malá Morávka 122
WWW: http://www.koprivna.cz/bikepark
Vstupné: http://www.koprivna.cz/cenik-bikepark

Popis:
Zábava roztáním sněhu právě nekončí, naopak! V teplejším ročním období ve spolupráci s Lesy ČR pečujeme o náš bikepark, který nabízí 4 tratě o celkové délce 12 km. Tratě jsou sjízdné pro nejmenší i pro ty nestárnoucí. Napumpujte si do krve pořádnou dávku adrenalinu na náročných trasách, nebo si užijte rodinný výlet v srdci Jeseníků na vyjížďkových nenáročných stezkách.

A kola klidně nechte doma. Rádi vám je zapůjčíme v naší půjčovně kol, kde si své sedlo osedlá dospělý i dítě. Můžete využít služeb testovacího centra Canyon jedná se německou značku jízdních kol. Canyon spolupracuje s mezinárodními elitními týmy a proficyklisté vyhrávají na kolech Canyon legendární závody jako jarní klasiky, tituly na mistrovstvích světa a etapy na Tour de France. Jsme rádi, že pro vás máme zajímavá a úspěšná kola. Rádi vám poradíme s výběrem kola tak, aby vyhovovalo vašim potřebám a jízdu jste si užili. (citace ze stránek bikeparku)


Bikepark trasy

FAMILY 1
Jednoduchá trať po stávající lesní stezce o celkové délce 3km. Trasa je po celé dělce značena směrovými šipkami. Od horní stanice lanovky se proplétá lesem, křižuje naši sjezdovku a stáčí se okolo hotelu kolem Ubytování Maja, Bistra Kopřivná až k dolní stanici lanovky. Trať je vhodná pro všechny věkové kategorie od nejmenších po nestárnoucí. Ideální pro horské koloběžky a kola, které Vám zapůjčíme v naší půjčovně, pro rodinné projížďky nebo jen tak ať to frčí....

FAMILY 2
Velmi jednoduchá trať o délce 1,5km vedoucí po naší sjezdovce se zatáčkami vyznačenými bezpečnostními sítěmi, vhodná jak pro děti tak dospělé. Ideální trať pro horské trojkolky, které si můžete zapůjčit v naší půjčovně.

FUNTRAIL
Jak již název napovídá jedná se o zábavnou (FUN) stezku (TRAIL) vybudovanou v lese o délce 3,1km. Stezka je se zpevněným uhlazeným povrchem zbaveným kamenů tak aby byla vhodná i pro začínající mladé bikery se schovanými prvky freeride pro pokročilé, bezpečná pro všechny jezdce. Trať je houpavá, plná různých boulí a klopených zatáček. Koncept trati je postaven tak, aby si požitek z jízdy vychutnal každý, na jakémkoliv kole a věkové skupiny. Vhodná pro rodinný odpočinek nebo pro rozehřátí před tratí vyšší obtížnosti.

SINGLE TRACK
Trať pro jezdce, kteří nechtějí jen jezdit z kopce dolů ale i si máknout. Single track nabídne zajímavou přírodní stezku v kategorii enduro o délce 3,0 km. Začátek trati je u dolní stanice lanovky, klikatí se přes louku až nakonec zabředne do lesa. Vyústění první pasáže je na stávající lesní komunikaci a opět se po pár metrech vrací do lesní pasáže až k horní stanici lanovky odkud si můžete za odměnu vychutnat jednu z 5-ti tratí. Celá trať je vyznačená šipkami pro lepší orientaci.

SPICY FREERIDE
trať pojmenována na počest skvělého kola Lapierre SPICY, zábavná, lehce kořeněná trať, plná lavicovitých skoků, boulí, dropů, zatáček a nesmíme pozapomenout i wallride. Terén trati je v celé délce upraven s mírnými kořenovými pasážemi. Koncept trati byl vytvořen tak aby zde zkušení jezdci mohli pilovat techniku a nezkušení nabývat potřebných dovedností. Překážky je možno bezpečně objet ve včas vyznačených úsecích. Spicy freeride trať, kde se to naučíte aby jste to tam mohli pořádně "sázet".

GRAVITY LINE
Novinka letošního roku 2016! GRAVITY LINE, středně náročná trať v podání pravého a nefalšovaného freeride v kanadském stylu. Na trati naleznete spoustu northshore mostků, přejezdů a dropů ze skály s dřevěným dopadem, kdy po celou jízdu budete bojovat s gravitací. Terén trati je jen hrubě upraven a neobsahuje objížďky. Trať je vhodná pouze pro zkušené jezdce s použitím doplňkové ochrany páteře a kolen.

DOWNHILL
Trať o celkové délce 1,5km je určena pro nejzkušenější jezdce a adrenalinové sportovce, nabídne přírodní terén plný kamenitých a kořeněných pasáží, doplněnou o hliněné skoky a technické překážky.Důrazně doporučujeme pro tuto trať použít doplňkovou ochranu páteře a integrální helmu. Trať je zbavena pouze volných kamenů jinak je povrch neupraven. Vhodná pouze pro celo odpružená kola kategorie downhill/extrémní freeride s minimálním zdvihem 180/180.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
woodman
Administrátor fóra
Příspěvky: 64
Registrován: úte 15. led 2019 22:05:01

Re: Bikepark Kopřivná / Moravskoslezský kraj

Příspěvek od woodman »

Nina

Re: Bikepark Kopřivná / Moravskoslezský kraj

Příspěvek od Nina »

zdravím, pokud někdo máte zájem o další tipy na výlet(i v době korony :D) doporučuji web: https://www.cklub.cz/blog/kam-na-vylet-s-detmi Mají tam aktuální nabídku tipu, kde se co otevírá atd :) Takže zájemci, mrkněte ;)
Odpovědět